Člověka mrzí víc to co neudělal než to co udělal.

Červenec 2009

Fotky z filmu

16. července 2009 v 19:19 Vévodkyně
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek

Mamka

16. července 2009 v 19:07 Vévodkyně
obrazekZdroj:http://programy.sms.cz


2 obrázky

16. července 2009 v 19:04 Vévodkyně
obrazek
obrazek

Děj trošku podrobně

16. července 2009 v 19:00 Vévodkyně
obrazek
Děj se odehrává od roku 1774. Na pozemku za domem rodiny Spencerových se šest mladých aristokratů připravuje na běžecký závod a sedmnáctiletá Georgiana podporuje mladého Charlese Greye k vítězství. Uvnitř pak Georginanina matka Lady Spencer domlouvá své dceři svatbu s Vévodou z Devonshiru, mužem, který je o mnoho let starší než Georgiana. Svatební dohoda zaručuje mladé Georgianě vysokou finanční odměnu v momentě kdy porodí Vévodovi syna a dědice vévodství.

Lady Spencer poví své dceři, že se stane Vévodkyní z Devonshiru a ta je touto myšlenkou nadšena jelikož se domnívá, že ji Vévoda miluje.

Po svatbě se Georgiana ujímá své role společenské hostitelky a osoby udržující zábavu ve Whigs - politické straně, kterou podporuje její manžel - přičemž ohromí vedoucího strany Charlese Foxe svým důvtipem a svou krásou.

Manželství se ale pro Georgianu stává brzy zklamáním, protože zjišťuje, že Vévoda se více zajímá o postele služek než její a že i psům se věnuje více než jí. O poslední iluze přijde v momentě, kdy vévoda od Georgiany očekává, že se bude starat o jeho nelegitimní dceru, která s nimi přišla bydlet.

Georgianinou odpovědí na Vévodovo chování jsou časté návštěvy večírků a společenských akcí, na kterých se objevuje po boku Charlese Foxe a dramatika Richarda Sheridana. Georgiana porodí Vévodovi dceru, která ho však nezajímá, jelikož nejde o dědice. Lady Spencer ho ale ujišťuje, že mu Georgiana jistě brzy porodí dědice.

O pár let později a o jednu dceru navíc cestuje rodina do Bath. Vévoda s Vévodkyní se zúčastní plesu, na kterém Georgiana ohromí přítomné obrovskou parukou doplněnou o pštrosí peří. Její modely se stanou pověstné a ona sama se stane jakousi módní ikonou, která vzbuzuje pozornost všude, kde se objeví. Vévoda se na plese baví s Bess Foster a Georgiana se vtáhne Bess do rozhovoru, aby se dozvěděla, co po ní Vévoda vlastně chtěl. Obě brzy zjistí, že mají mnoho společného a rozhodnou se potkat znovu.

Bess a Gergiana se stanou přítelkyněmi a Bess zjistí, že jí manžel odebral její děti a neumožňuje jí se s nimi vídat. Georgianě je Bess líto a nabídne jí, že může zůstat.

V divadle Vévoda, Vévodkyně a Bess sledují představení "The School for Scandal". Sir Peter a Lady Teazle představují Vévodu s Vévodkyní a celá hra je v podstatě výsměchem jejich manželství. Jakkoli drsná je hra pro Vévodu, ten se rozhodne ponížení vydržet a celé představení dokoukat. Po skončení hry představí Fox jeho chráněnce Charlese Greye a Bess zaregistruje, že Georgiana a Grey mají oči jen pro sebe.

Georgiana následně všem představí Greye a ten se jí svěří, že na ni myslí každým dnem. Zpátky v Devonshiru přistihne Georgiana svého muže s Bess v posteli při vášnivém sexu, naprosto odlišném od toho, který spolu mají oni dva. Georgiana konfrontuje Vévodu a řekne mu, že Bess musí jejich dům opustit, ale Vévoda tuto její podmínku odmítne. Bess se snaží Georgianě vysvětlit, že Vévoda jako jeden z nejmocnějších mužů v zemi je její jedinou možností jak ještě někdy spatřit její milované dítě. Georgiana ale namítá, že i oběti pro znovuspatření dětí mají své limity, s čímž ale Bess nesouhlasí....

Zdroj:http://www.sms.cz

Film obecně

16. července 2009 v 18:54 Vévodkyně
obrazek
Snímek Vévodkyně nás přenese do 18. století a přiblíží nám příběh šlechtičny Georgiany, praprapratetičky princezny Diany. Paralela mezi jejich životy je více než zřejmá. Podobně jako princezna Diana, tak i Georgiana, vévodkyně z Devonshiru, byla oslňující, charismatická a veřejností milována. V osobním životě jí ale štěstí nepřálo... Mladičká Georgiana vstoupila do manželství s vévodou z Devonshiru, jednoho z nejbohatších mužů v Anglii, bez lásky. Na tehdejší dobu byla velice moderní a pokrokovou ženou, která se angažovala i v politice. Vedla ale také rozmarný život plný milenců, pikantních událostí a intrik. Jedna z jejích milostných eskapád ale vyústí v hořký konflikt a nevídaný skandál...

Vampire Knight 9

16. července 2009 v 18:12 Vampire Knight seriál


Jména psů na Z

12. července 2009 v 20:12 Psí kalendář
Zac
Zack
Zadar
Zadoc
Zafira
Zach
Zacharia
Zachary
Zachie
Zaire
Zak
Zak)
Zaki
Zambo
Zammi
Zanie
Zanky
Zanzibar
Zar
Zara
Zarinka
Zasu
Zazou
Zebu
Zed
Zeema
Zeezee
Zejn
Zeke
Zekinka
Zelda
Zelig
Zemwald
Zena
Zepellin
Zephyr
Zeppo
Zerav
Zerik
Zero
Zeryk
Zeta
Zeus
Ziggy
Ziki
Zikmund
Ziky
Zilvar
Zimpo
Zina
Zingaro
Zini
Zip
Zipes
Zipo
Zipp
Zippity
Zippo
Zippy
Zira
Zita
Ziza
Zizi
Zmizík
Zmrzlinka
Znoober
Zodiac
Zoe
Zöe
Zoie
Zola
Zolly
Zombie
Zona
Zonker
Zooey
Zooie
Zoom-Zoom
Zoppico
Zora
Zoraida
Zoran
Zoranda
Zoro
Zorro
Zrzečka
Zrzek
Zsa Zsa
Zuleika
Zully
Zulu
Zummo
Zuni
Zunny
Zuzana
Zuzanka
Zuzka
Zuzy

Jména psů na Y

12. července 2009 v 20:10 Psí kalendář
Yahoo
Yale
Yam
Yamaha
Yamasee
Yanett
Yang
Yanick
Yanilidou
Yankee
Yashi
Yasper
Yaya
Yeager
Yenta
Yeti
Ying
Yitzak
Ylajka
Ylona
Yoda
Yoffrey
Yogi
Yoko
Yorda
Yorgy
Yoriie
Yorki
Yosemite
Yoshi
Youtany
Youtoo
Yowler
Yoyo
Yoyobon
Yrrie
Yta
Yuki
Yukiko
Yukon
Yuky
Yule
Yum Yum
Yuma
Yummy
Yuppy
Yuri
Yveneta
Yvetta
Yvette
Yvík
Yvon
Yvonka
Ywe
Ywney

Jména psů na X

12. července 2009 v 20:08 Psí kalendář
Xanadu
Xandy
Xanthus
Xantipa
Xara
Xavannah
Xaver
Xavér
Xavier
Xclamation
Xena
Xendy
Xenia
Xenka
Xenochica
Xenon
Xeros
Xerox
Xerro
Xerron
Xerxes
Xiba
Xiky
Xilin
Xilit
Xit
Xitt
Xiv
Xixi
Xor
Xoraya
Xsali
Xsanda
Xsara
Xsaver
Xylofonek